V L C | Noriu augti laimingas
16501
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16501,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Noriu augti laimingas

Bendradarbiaudami su Jonavos gausių mamų klubu ,,Gilė“ prisijungėme prie projekto ,,Noriu augti laimingas“ įgyvendinimo.

Projekto tikslas – į Jonavos, kaip regiono, mokyklų klases pakviesti kuo daugiau žinomų, įdomių asmenybių, savo srities profesionalų, mūsų vadinamų Ypatingaisiais vaikų draugais. Remiantis savo kompetencijomis,  Ypatingieji draugai prisideda prie vaikų ugdymo, papildo tradicines pamokas realiais žinių pritaikymo pavyzdžiais.

I – oji pamoka su FK Lietava žaidėjais. Jonavos Justino Vareikio progimnazijos dviejų trečios ir ketvirtos klasių fizinio lavinimo mokytojos galėjo ramiai atsipūsti, nes jų vaidmenį parėmė ir pamoką vedė FK Lietav saugai Arnas Paškevičius ir Artūras Rocys. Futbolininkai su vaikais pirmiausia atliko apšilimo pratimus, vėliau vedė smagią ir netradicinę pamoką. Vaikai atliko daug įvairių pratimų, daugiausiai susijusių su futbolu, pvz., kamuolio perdavimą, kamuolių varymosi estafetės ir pan.

II – oji pamoka su „Lonas“ vadovu Domu Jakučiu. Jonavos įmonės „Lonas“ vadovas lankėsi Lietavos pagrindinėje mokykloje ir ketvirtokams pravedė netradicinę – verslumo pagrindų – pamoką. Labai pozityviai nuteikia, kad D.Jakutis nėra abejingas Jonavos miesto vaikams – savo vertybėmis bei žiniomis jis mielai sutiko pasidalinti su mokiniais. Jo teigimu, kiekvienas, pagal savo išgales, mieste turėtume kurti darnią bendruomenę, kuri vienas kitam padeda. Vaikai privalo įgauti žinių, kurios būtų naudingos ir padėtų prisitaikyti, keisti, ieškoti sprendimų, valdyti ir kurti savo gyvenimus.

III – oji pamoka su LR Ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi. Jonavos Panerio pradinės mokyklos ketvirtokai galėjo pasimėgauti ypatingu dėmesiu. Tradicinę jų kūno kultūros pamoką pakeitė politikos pamoka, o nuolatinę mokytoją Nomedą Kasperavičienę – Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. Ir sunku pasakyti, kas stebino labiau, ar mero apsilankymas, ar vaikų drąsa ir kūrybiškumas.Įtvirtinus žinias apie Jonavos savivaldybę, jos darbus bei tikslus, buvo pereita prie ypatingai rimtos užduoties – tarybos posėdžio imitacijos žaidimo.

IV – ioji pamoka su JSK krepšininkais. Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujančio Jonavos „Sporto klubo“ krepšininkai bei vyriausias treneris Nerijus Zabarauskas pirmadienio rytą surengė treniruotę Jonavos Panerio pradinės mokyklos trečios klasės moksleiviams. Treniruotės pradžioje JSK vairininkas N. Zabarauskas vaikams papasakojo apie sportavimo naudą bei kasdieninę krepšininkų rutiną. Kiek vėliau krepšininkai bei treneris mažiesiems krepšinio gerbėjams parodė kamuolio varymo, metimo į krepšį pratimus, vėliau jaunieji vaikai buvo suskirstyti į keturias komandas, kurios varžėsi slamomo varžybose. Vaikams džiaugsmo suteikė ir varžybose dalyvavę JSK krepšininkai.

V – oji ir VI – oji pamoka su laikinuoju Jonavos rajono meru Eugenijumi Sabučiu. Dvigubas iššūkis teko laikinajam Jonavos rajono savivaldybės merui Eugenijui Sabučiui – pamoka ne tik Jonavos pradinės mokyklos ketvirtokams, bet ir jungtinei pirmokų-antrokų klasei Neries pagrindinėje mokykloje. Dvi klasės, toks pats pamokos formatas ir visiškai skirtingi rezultatai.

Tariamai miesto biudžete likusį milijoną eurų vaikai galėjo paskirti savo siūlomiems projektams. Jonavos pradinės ketvirtokai, kaip ir priklauso vyresniems, siūlė socialiai atsakingus projektus, o štai Neries pagrindinės mokyklos mokinukai leido sau pasvajoti apie batutų, vandens pramogų parkus, žaislų parduotuves ir žaidimų aikšteles. Tačiau abiem atvejais, po ilgų diskusijų ir balsavimo, vaikai įrodė esantys ne ką mažiau atsakingi nei tikrieji tarybos nariai, ir paskyrė pinigus vaikų ligoninei bei naujai bibliotekai. Po sprendimo priėmimo pasigirsdavo džiugūs šūksniai ir ovacijos.

VII – oji pamoka su sveikos gyvensenos ir mitybos specialistu Artūru Sujeta. Noriu augti laimingas pamoka R. Samulevičiaus progimnazijoje, kur 7 B klasės mokiniai (auklėtoja A. Dėdelienė) susitiko su garsiu mitybos specialistu, televizijos laidų veidu, LSU doktorantu veikliuoju Artūru Sujeta.

Pamokoje vaikai apie rimtus dalykus mokėsi su smagia humoro doze ir sužinojo ne vieną svarbų faktą apie tai, ką reikia daryti, kad būtų ne tik puikūs mokiniai ir lengvai ,,eitųsi“ mokslai, bet ir išliktų sveiki ir stiprūs. Artūras pasakojo apie tai, kaip sportas darė įtaką jo pasirinkimams, kaip mokykloje sprendė patyčių klausimą ir išdavė puikų receptą, kurį taikė ne tik pats sau, bet ir vaikams pasiūlė juo pasinaudoti, t.y. jog ,,žmogaus laisvė baigiasi ties jo nosies galiuku“ ir reikalauti gali tik pats iš savęs, o ne iš kitų.

Skaityti daugiau

VIII – oji „Noriu augti laimingas“ pamoka – ypatingojo vaikų draugo laipsnis leitenantui Modestui Petravičiui (Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas). Neeilinė patirtis Jonavos Justino Vareikio progimnazija 5b klasės mokiniams (auklėtoja Vida Bersėnienė).

IX – oji pamoka. Didžiuojamės jonaviečiu, kurio balsas žinomas visai Lietuvai. Vladas Kovaliovas apsilankė Lietavos pagrindinėje mokykloje ir penktokams pravedė netradicinę pamoką. Priminimas kiekvienam – didžiu gali užaugti ir vaikas iš mažo miesto!

 

X – oji pamoka. Šį kartą projekto fotomeno pamoka vyko Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras . Su 8 – 10 klasių mokiniais savo patirtimi sutiko pasidalinti fotografė Tatjana Kurganova iš Foto Saldi akimirka.

XI- oji pamoka. Šios pamokos tema – krepšinis. Seniausio ir tituluočiausio krepšinio klubo – Kauno „Žalgirio“ treneris Darius Maskoliūnas svečiavosi Jonavos mokykloje – darželyje „Bitutė“. Žinios ir patirtis tiesiogiai jungtiniam trečiokų – ketvirtokų būriui.

 

XII – oji pamoka. Šį kartą – chemija. UAB „GASCHEMA LT“ netradicinė pamoka tyrinėjant sausą ledą su Skaiste Vaičiulaityte Jonavos Justino Vareikio Progimnazija aštuntokams.

 

XIII- oji pamoka. Kyokushin karate čempionas, kaskadininkas Darius Petrikauskas dalinosi žiniomis ir patirtimi su R. Samulevičiaus progimnazijos ketvirtokais.

 

XIV – oji pamoka. Klebonas – kun. teol. dr. Arnoldas Valkauskas papildė Ypatingųjų vaikų draugų gretas. Jonavos Justino Vareikio Progimnazija ketvirtokai (mokytoja Odeta Balckienė) su svečiu pasikalbėjo apie viską, kas svarbu: pamokas, namų ruošą, kompiuterius, telefonus, sportą, pavojingus žaidimus. Ačiū už puikią pamoką ir nuoširdų bendravimą!

 

Pamoka su Dainiumi Palivonu. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija jau trečią kartą priima projekto svečią. Naujuoju Ypatinguoju vaikų draugu tapo renginių vedėjas, aktorius ir improvizacijų meistras Dainius Palivonas. Dozė juoko, pozityvumo ir pasitikėjimo savimi progimnazijos septintokams. Ačiū Aistė Navickaitė-Balčienė už foto.

 

Pamoka su Karoliu Bauža. Olimpietis, ne kartą Europos čempionatų ir Pasaulio taurės varžybų medalių laimėtojas, dziudo imtynininkas Karolis Bauža buvo sutiktas beveik visos Jonavos Pradinės mokyklos mokinių. Naujojo Ypatingojo vaikų draugo pamokos akimirkos: susižavėjimas, pasididžiavimas, aukštesnių tikslų išsikėlimas ir ovacijos. Aistė Navickaitė-Balčienė ačiū už foto!

 

Pamoka su Ignu Gelžiniu. Lenktynininkas Ignas Gelzinis J. Ralio gimnazijos devintokams neleido užmigti, nors ir minėjome tarptautinę miego dieną. Greitis, greitis ir greitis, žinoma tik trasoje, yra naujojo Ypatingojo vaikų draugo talentas. Ačiū už nuostabius kadrus Sauliui Grimalauskui (Alina Grimalauskienė)

 

Pamoka su Eugenijumi Sabučiu. Pilietiškumo pamoka „Lietavos“ pagrindinės mokyklos trečiokams. Kaip ugdyti vaikų meilę savo miestui? Tik skatinant smalsumą jį pažinti ir per tinkamą savo pačių pavyzdį. Imitacinis miesto tarybos susirinkimas ir Jonavos meras Eugenijus Sabutis

 

Pamoka su Alina Batulevičiene. Socialinis draudimas yra vienas tų dalykų apie kurį turi žinoti kiekvienas žmogus. Teisingas supratimas kaip tai veikia, gali padėti augti solidarumui. Tad „Lietavos“ pagrindinės mokyklos aštuntokų klasei Alinos Batulevičienės pamoka apie socialinį draudimą.

Pamoka su Vita Beržiūnaite. Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vyresnioji specialistė finansiniam švietimui Vita Berziunaite vedė pamokas „Neries“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams apie Lietuvos ir pasaulio pinigų istoriją. Ačiū dar vienam Ypatingajam vaikų draugui už savanorišką bendradarbiavimą ir Rimgaudas Budrys už įamžintas akimirkas!

 

Pamoka su seimo nare Rasa Budbergyte. Kuriant valstybę, švietimo sistema bene svarbiausia, nes būdami išsilavinę, smalsūs ir kūrybingi, žmonės gali tapti specialistais, profesionalais bei lyderiais, galinčiais susikurti visą kitą gerbūvį sau ir aplinkiniams patys. Todėl svarbu suteikti galimybę mokiniams kuo daugiau bendrauti, diskutuoti su žmonėmis, užsiimančiais mūsų valstybės kūrimu dabar, mokytis iš jų ir tobulėti. Rasa Budbergytė Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija ir Jonavos Senamiesčio gimnazija Ačiū Aistė Navickaitė-Balčienė už nuotraukas

Pamoka su kariūnais. Andrius Juozelskis ir Mantas Radžiūnas yra Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai pravedę pažintinę pamoką J. Ralio gimnazijos mokiniams, besidomintiems studijomis akademijoje. Bendra informacija stojantiems, studijavimo patirtis ir profesijos galimybės. Foto: Aistė Navickaitė-Balčienė

Pamoka su Eugenijumi Sabučiu. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras antros – penktos klasės mokiniai su meru žaidė imitacinį tarybos posėdžio žaidimą. Daugumos pritarimu milijonas eurų atitenka mokykloms: laboratorijų jose įrengimui ir mokslinių tyrimų vystymui. Bukonyse auga būsimų mokslininkų karta 🙂