V L C | Pojūčių pamokėlės
15784
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15784,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Pojūčių pamokėlės skirtos  1,5 m. – 4 m. vaikams ir jų tėveliams.

Vaikams daug džiaugsmo, nuostabos suteikia visko, kas aplink juos, stebėjimas. Pažįstant pasaulį jiems be galo svarbus lytėjimas visko, ką tik pamato, o kiek naujų potyrių suteikia paragavimas, užuodimas gerai pažįstamų ar naujų skonių bei kvapų! Kaip smalsiai ir įdėmiai mažieji klauso galbūt dar negirdėtų ar dėmesį patraukiančių garsų. Visi šie pagrindiniai pojūčiai, taip pat judėjimas, fizinė veikla bei tinkamas jų lavinimas padeda užtikrinti sveiką vaiko fizinę bei emocinę raidą. Pojūčiai yra vaikų pažinimo, intelekto lavinimo pamatas.

Pojūčių užsiėmimuose mažieji dalyvauja kartu su mama, tėčiu ar abiem, darydami vaidybines mankšteles, mokosi pažinti savo kūną, jo galimybes. Vaidybinės mankštelės lavina vaikų stambiąją motoriką, pusiausvyrą, dėmesio sutelktumą bei suteikia daug džiaugsmo judant ir vaidinant kartu su tėveliais. Didelis dėmesys užsiėmimuose skiriamas vaikų smulkiąjai motorikai, kurios lavinimas tiesiogiai susijęs su kalbos raida. Vaikai pamokėlėse mokosi ne tik klausyti, bet ir išgirsti, ne tik uostyti, bet ir užuosti, ne tik stebėti, bet ir išvysti, jie skatinami pajausti lytėdami, atpažinti skonį, judėti pagal ritmą.

Tėveliai padeda patirtus pojūčius susieti, palyginti. Skiriama laiko laisvam mažųjų žaidimui su įvairiomis sensorinėmis priemonėmis, kas ugdo vaikų kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, mokymąsi pajausti ir pažinti šalia esantį draugą. Pamokėlių metu mažieji kartu su tėveliais sutelkia dėmesį į procesinę kūrybą, kurios metu atsipalaiduoja, išlaisvina emocijas, geriau pažįsta vienas kitą, kurioje būna svarbus mėgavimasis procesu, o ne galutiniu kūrybos rezultatu.

Tėveliai užsiėmimuose turi puikią galimybę stabtelėti, prisiminti savo pojūčius, skirti kokybiško, prasmingo laiko ir nepertraukiamo dėmesio savo mažyliui, taip pat gauna praktinių patarimų, kaip ugdyti savo vaiko pojūčius  namuose.

Programą veda Agnė Seredienė – mama, psichologė, edukatorė, turinti 9 metus darbo su vaikais ir jų tėveliais patirties.

 

Programą veda Agnė Seredienė – mama, psichologė, edukatorė, turinti 9 metus darbo su vaikais ir jų tėveliais patirties.