V L C | Už saugią Lietuvą- Už saugią Jonava
15937
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15937,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Už saugią Lietuvą- Už saugią Jonava

Sauso ledo ir dujų šou, linksmybės putose, aitvarų leidimas, šokiai, diskoteka su Simona Bandita, maisto gamyba kartu Nacionaline šefų rinktine ir gausybė kitų šeimoms skirtų pramogų rugsėjo 3 dieną jonaviečius sukvietė į Joninių slėnį.
Renginiu „Už saugią Lietuvą. Už saugią Jonavą“ jonaviečiai atsiliepė į Prezidentės inicijuotą projektą, prie kurio jungiasi daugelis šalies mokyklų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų.
Jonavoje iniciatyvos ėmėsi viešoji įstaiga „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“ kartu su Jonavos rajono savivaldybe, prie akcijos prisidėjo daug Jonavoje veikiančių organizacijų, į šventę gausiai susirinko ir Jonavos mokyklų mokiniai.

 

Jonaviečiai ne tik dalyvavo įvairiose užsiėmimuose, tačiau klausėsi ir specialiai į renginį atvykusio Martyno Starkaus pasakojimo. Jonaviečiams M.Starkus pasakojo apie savo gyvenimo būdą – keliones.
Pasak į renginį „Už saugią Lietuvą. Už saugią Jonavą“ atvykusio M.Starkaus, tokios akcijos bendruomenei padeda socializuotis ir skleidžia žinią apie tai, kad, norėdami gyventi saugioje aplinkoje, žmonės turi padėti ir vienas kitam.
Prisijungdami prie akcijos linksmai ir su energija šeštadienį nuo vidurdienio iki pat vakaro jonaviečiai skleidė žinią apie savo bendruomenės saugumą ir norą gyventi kitokioje aplinkoje – aplinkoje, kurioje neturi būti vietos patyčioms, kur reikia mažinti socialinę atskirtį ir vienas kitam ištiesti pagalbos ranką.

 

Norėdami būti saugūs, turime ir patys elgtis saugiai bei atsakingai. Labai džiugu, kad Jonavos rajono visuomenininkai susibūrė ir ėmėsi iniciatyvos, prisijungė prie prasmingo LR Prezidentės inicijuoto projekto „Už saugią Lietuvą“. Jonavos rajono savivaldybė tokias akcijas visuomet palaikys ir parems“, – sakė Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.
Jonaviečiams buvo pasiūlyta daug pramogų bei skirtingų veiklų. Vaikai šokinėjo ant batutų, susitiko su Kelių policijos pareigūnais, dalyvavo „Žaibelio miniDrag 2016“ lenktynėse, o daugybė nevyriausybinių organizacijų pristatė laisvalaikio be svaigalų alternatyvas – įvairius užimtumo būrelius bei pramogas.

 

Apie sveiką mitybą kalbėjo jonavietis Artūras Sujeta, o pasaulio kulinarijos olimpiadai Vokietijoje besiruošiantys Nacionalinės šefų rinktinės atstovai mažuosius jonaviečius ir jų šeimas mokė gaminti maistą iš lietuviškų daržovių.
Jonaviečius nustebino Jonavos įmonė „Gaschema“, parodžiusi dujų ir sauso ledo šou.
„Geri pavyzdžiai užkrečia, įdomūs žmonės įkvepia, galimybė pačiam pamatyti ir prisiliesti – priverčia susimąstyti“, – sakė renginį „Už saugią Jonavą“ organizuojančio VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro direktorė Joana Gudžiūnienė.